Get our toolbar!
Google


در اين وبلاگ
در كل اينترنت

وب هکس

smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page شاه توت و تاثیر آنها بر سلامتی بدن


شاه توت‌ (BLACKBERRY)

محققان انجمن تغذیه‌ی آمریکا (USDA) شاه توت را در مقایسه با 40 نوع میوه ی تازه ی دیگر، به عنوان اولین میوه از نظر فعالیت آنتی اکسیدانی قرار داده‌اند که دارای فیتوکمیکال‌های قوی مثل آنتوسیانین است.
آنتوسیانین رنگدانه‌ای است که رنگ سیاه شاه‌توت از آن ناشی می‌شود. شاه‌توت‌ها خواص مفیدی برای سلامتی دارند؛ از جمله جلوگیری از عفونت‌های دستگاه ادراری، سرطان، بیماری‌های وابسته به سن و حملات مغزی. شاه‌توت از ساخته شدن کلسترول بد (LDL) که منجر به بیماری‌ها و حملات قلبی می‌شود جلوگیری می‌کند. علاوه بر این شاه‌توت دارای ویتامین های A ، C و املاح روی ، پتاسیم، آهن، کلسیم و منیزیم است.


شاه توت از نظر طبيعت سرد و خشك است. و قابض و شاه توت خشك از نظر خواص جانشين سماق مي‌باشد. لطيف كننده و باز كننده گرفتگي‌هاست. حدت خون را تسكين مي‌دهد و عوارض صفرا را از بين مي‌برد و ورمهاي گرم حلق و حنجره را رفع مي‌كند و تحليل مي‌برد و عطش را فرو مي‌نشاند و اشتها را بيدار مي‌كند. غرغره با آب يا رب آن براي زخمهاي بد, جوشهاي دهان, تحليل ورم حلق, كام و زبان و تقويت آنها مفيد است خوردن شاه توت براي زخم روده و اسهال گرم و اسهال خوني خصوصاً خشك آن با داروهاي كمكي و مقوي بسيار مفيد است. آب دم كرده ريشه توت و شاه توت كه با حدود 40 گرم ريشه دم شده باشد براي اخراج كرم كدو خصوصاً اگر برگ شفتالو به آن اضافه كرده باشند مفيد است. خوردن دم كرده برگ آن نيز همين اثرات را دارد و غرغره آن برا خنازير نافع است. مزمزه آن براي درد دندان و كمپرس آن براي تحليل ورمهاي بزرگ مفيد است. عصاره برگ آن در حدود 30 گرم براي گزيدن جانوران گزنده و حشرات گزنده مفيد است. برگ درخت شاه توت, كربنات كلسيم فراوان دارد و براي آن اثر كم كننده قند خون قائلند از اين جهت مي‌توان از آن در موقع وجود قند در ادرار و معالجه بيماري قند استفاده به عمل آورد.

خواص داروئي:
براي رفع كرم معمولاً جوشانده 15 گرم پوست ريشه درخت را در 250 گرم آب تهيه كرده صبح ناشتا مصرف مي‌نمائيد.
عصاره‌ی توت‌فرنگی و شاه‌توت به‌طور خارق‌العاده‌ای از رشد سرطان سینه و دهانه‌ی رحم جلوگیری می‌کنند. عصاره‌ی توت فرنگی، موثرترین عامل در کاهش رشد سلول‌های سرطانی سینه است.

تمشک، توت‌فرنگی و شاه‌توت با سرطان‌های پروستات و دهانه رحم مبارزه می‌کنند.

:: موضوعات مرتبط: ميوه ها و خواص ان


اين مطلب را به اشتراک بگذاريد :

ن : سید مهدی
ت : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱
 
جهت ورود به فروشگاه طب سنتي و خريد محصولات روي بنر كليك كنيد.

Generate your flash banner free online

دوستان و بازديد كنندگان عزيز جهت حمايت و نشر طب سنتي و اسلامي شيعه و همچنين جهت حمايت از وبلاگ طب سنتي كد لوگوي ما را در وبلاگ خود قرار دهيد(در قسمت كدهاي جاوا اسكريپت)  در صورت کپي نشدن حتما در قسمت نظرات اعلام کنيد تا کد را برايتان بفرستيم با تشكر فراوان

طب سنتي ايران

 

ابزار وبمستر

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...